Historie společnosti


a - jména, která v Rakousku spojují již od 19. století tradici, kvalitu a pokrok v oblasti poradenství, skladování a distribuce oceli a systémů speciálních ocelových, nerezových a hliníkových profilů pro stavebnictví.

Na český trh vstupují obě společnosti v roce 1990 jako samostatné podnikatelské subjekty s odlišným sortimentem hutních materiálů.

se od samého počátku specializuje na dodávky uzavřených ocelových profilů vyráběných dle EN10210 a EN10219 a vysoce sofistikovaného systému ocelových profilů a příslušenství pro okna, dveře, fasády a požární uzávěry švýcarského výrobce Jansen. Později rozšiřuje oddělení prodeje systémových produktů svůj sortiment o mobilní protipovodňové hrazení DPS 2000.

Díky svému partnerství se skupinou Tata Steel (dřívější název BRITISH STEEL a později CORUS ) zaujímá již od samého počátku jedno z předních tržních míst v oblasti dodávek uzavřených ocelových profilů v regionu střední Evropy a České republiky, které se mu daří neustále prohlubovat a rozvíjet.

, s.r.o. začíná v roce 1993 jako společnost specializující se na export bezešvých a svařovaných trubek pro těžbu a dopravu ropy a zemního plynu především do zámořských teritorií a současně rozvíjí svoji dovozní divizi se zaměřením na dodávky bezešvých a svařovaných trubek a tyčové oceli tvářené za tepla i za studena pro spotřebitele v České republice.

V roce 1999 dochází sloučením dovozní divize společnosti , s.r.o. a společnosti , s.r.o. ke vzniku společného podniku s názvem , s.r.o. Spojení obou jmenovaných společností přineslo významný synergický efekt v oblasti skladovaného sortimentu, služeb, dodacích termínů, technologií a lidský zdrojů.

V roce 2010 došlo ke změně názvu společnosti na , s.r.o.


obrazek458pomocny